Doświadczenie i precyzja
w druku

Trwała i pełna barw
kolorystyka

Kalkomania ceramiczna

Studio Ceramika specjalizuje się w druku kalkomanii ceramicznej na szkło i porcelanę. Kalkomanię drukujemy na potrzeby własnej produkcji jak i na zlecenie klientów indywidualnych. Naszymi kontrahentami są fabryki porcelany, pracownie i zakłady ceramiczne, artyści oraz szkoły i uniwersytety o profilu artystycznym i ceramicznym.

Cały proces produkcji wykonujemy we własnym zakresie – od projektu, jego adaptacji do kształtu i technologii druku oraz dopasowaniu kolorystyki z palety farb ceramicznych.

Cena druku kalki ceramicznej kalkulowana jest indywidualnie dla każdego zlecenia. Czynnikami wpływającymi na cenę są: nakład, ilość kolorów oraz rodzaj użytych farb lub metali szlachetnych: złota lub platyny.

Technologia

Temperatury wypału:

  • Kalkomania ceramiczna na szkła - 500-600oC
  • Kalkomania ceramiczna na porcelanę naszkliwna - wypał normalny 760-860oC, wypał szybki 900-1000oC
  • Kalkomania ceramiczna na porcelanę wszkliwna - 1150-1200oC

Kolorystyka:

  • Kalkomania ceramiczna na szkło: ograniczona paleta kolorystyczna, kolory metaliczne, imitacja piaskowania, satyna, mat, możliwość druku złotem i platyną.
  • Kalkomania ceramiczna na porcelanę naszkliwna: bardzo szeroka paleta kolorystyczna, kolory metaliczne, efekt reliefu, możliwość druku złotem i platyną.
  • Kalkomania ceramiczna na porcelanę wszkliwna: ograniczona paleta kolorystyczna, kolory metaliczna bez możliwości druku złotem i platyną.

Składanie zamówienia

Zamawiając druk kalkomanii ceramicznej prosimy przesłać projekt graficzny, określić wielkość drukowanych motywów i nakład druku.

Studio Ceramika

ul. Plebiscytowa 28
40-036 Katowice

[email protected]

605 608 575